Jak wyleczyć nerwice - 4 skuteczne metody leczenia

2019-07-27 15:06:30 ID: 11 Udostępnij Tweet!

Te metody działają w stu procentach. Aby wyleczyć nerwicę czasem wystarczy jedna z nich. Pozbądź się choroby raz na zawsze.

Jeżeli myślisz że jesteś pierwszy z takim problemem - na wstępie już się mylisz. Z najnowszych badań wynika że co druga osoba w Polsce ma lub miała problem z tego typu chorobą. Nie oszukujmy się nerwica to choroba.

Z nerwicą można wygrać. Oto cztery skuteczne metody dzięki którym możesz zwalczyć nerwicę.

Witaminy i zmiana diety


Jeśli czujesz się na siłach i uważasz, że nie jest aż tak źle możesz spróbować po prostu zmienić styl życia. Zacznij jeść więcej witamin zwłaszcza z grupy B.
Według niektórych źródeł odpowiednio duże dawki Niacyny (witamina b3) pomagają w leczeniu nerwicy. Należy jednak uważać na przedawkowanie bo nawet witaminy mogą zaszkodzić jeśli nie będziemy je w odpowiedni sposób stosować.
Zmień dietę. Zrezygnuj z dań tłustych i cukru, kofeiny. Staraj się jeść dużo warzyw i owoców. Unikaj fast-foodów, coli i czy innych energetyków. Nawet herbata działa pobudzająco i niekorzystnie wpływa na osobę z tego typu chorobą.

Zioła i aktywny tryb życia


Jeśli w dalszym ciągu nie chcesz bardzo odwiedzić odpowiedniego lekarza a psychiatra to przecież nie dla Ciebie, możesz spróbować wyleczyć się ziołami oraz sportem. Jeśli chodzi o zioła znajdziesz wiele na ten temat w internecie. Popularne są herbatki z Kozełka lekarskiego, ziele męczennicy, krople waleriana, ziele dziurawca. Oczywiście stosowanie każdego z nich wymaga wiedzy na ten temat. Są jeszcze inne zioła stosowane w leczeniu nerwicy o których znajdziesz więcej informacji u odpowiedniego zielarza. Proces leczenia jest długi, nie oczekuje że po jednej herbatce wszystko przejdzie. Na pierwsze efekty należy poczekać nawet pół roku. Ale jak chorujesz już jakiś czas to nie będzie długo.
Do ziół zalecam dołączyć długie spacery, koniecznie systematycznie. Należy się zmusić, nie wolno się poddawać ani odpuszczać. Jeżeli chcemy wygrać z chorobą należy dużo wychodzić do ludzi lub w miejsca, w których najczęściej mamy atak. Oczywiście stopniowo aby się przyzwyczaić.

Antydepresanty i leki przeciwlękoweNie zdecydowałeś się iść do specjalisty? Możesz spróbować u lekarza pierwszego kontaktu poprosić o coś na nerwicę. Lekarz może wypisać ci jakiś antydepresant albo leki przeciwlękowe. Należy uważać na benzodiazepiny. Te drugie działają od razu i dają poczucie, że czujesz się w końcu dobrze ale UWAGA wszystkie tego typu leki uzależniają bardzo szybko co jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla osób z tendencja do uzależnień.
Zwykłe antydepresanty nie działają od razu - wręcz nasilają początkowo objawy ale warto pocierpieć parę tygodni by później móc cieszyć się normalnym życiem. Efekt po antydepresantach ten pozytywny pojawia się już po około miesiącu więcej sposób szybszy niż zioła czy witaminy.

Terapia, psycholog, psychiatra


Jeżeli już masz za sobą pewność, że to nerwica i zażywasz leki, które pomagają albo pomogła Ci jedna z powyższych metod nie spełniając jednak 100% swoich założeń, lub żadna z powyższych metod nie pomogła, warto udać się do psychiatry, poprosić o terapię i wspólnie z psychologiem przepracować swój problem by ujażmić nerwice.

Co zrobić gdy nie jesteś pewny czy masz nerwice a cały czas źle się czujesz co jakiś czas masz atak serca, duszności a wyniki cały czas dobre. Oczywiście jeśli już lekarz rozkłada ręce a Ty bronisz się rękami i nogami przed psychiatrą, możesz spróbować podczas złego samopoczucia spróbować wziąć jakąś beznodiazepine np relanium czy xanax oczywiście przepisany przez lekarza. Jeżeli Ci pomorze to masz nerwicę. Przed użyciem skonsultuj koniecznie to z lekarzem.