Zimne masy powietrza są odczuwalne zwłaszcza kiedy wieje wiatr.

2019-10-08 23:45:31 ID: 14 Udostępnij Tweet!

Zimny wiatr wieje w większości miejscowościach w polsce. Niski zakres temperatur daje się odczuć jeszcze bardziej. Czy jesteśmy gotowi na atak zimy? W górach już spadł pierwszy śnieg. Zobacz jak się przygotować do mrozu.

Organizm człowieka nie jest aż tak bardzo odporny na takie warunki atmosferyczne. Powinniśmy zatem uważać na siebie wychodząc na dwór. Gdy temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza a przy tym wieje wiatr ponad 5 m/s odczuwalna temperatura może spaść nawet do zera. W myśl lepiej zapobiegać niż leczyć - zachowajmy asekuracyjną postawę i już teraz ubierajmy się na tyle grubo by nie wychłodzić naszego organizmu.
Ponadto pamiętajmy by po pracy fizycznej, kiedy zalewa nas pot i jesteśmy "zgrzani" nie wychodzić na zimny wiatr - bo już wtedy bardzo łatwo o przeziębienie.
Kilka dobrych rad jak zabezpieczyć się przed zachorowaniem:
- W okresie przejściowym jesień/zima pij dużo soków, jedz dużo warzyw i owoców
- Dbaj o wypoczynek
- Kiedy już zmarzniesz wypij ciepła herbatkę z cytryną a ana wieczór wymocz nogi w gorącej wodzie z solą
- Jedz czosnek (ząbek co 2 dni wystarczy)
- Ubieraj się odpowiednio, zwracaj uwagę na prognozę pogody

No dobrze a co jeśli już jesteśmy przeziębieni? Jeżeli niekoniecznie chcemy udać się do lekarza i wyczekiwać długich kolejek, tracąc przy tym czas, który chcielibyśmy spędzić w pracy a nasz stan zdrowia nie jest na tyle poważny, że leżymy rozłogiem możemy spróbować jednej z kilku metod leczenia przeziębienia.
Jedną z nich jest leczenie objawowe - na bolące gardło:
Do szklanki 250 ml wlewamy przegotowaną wodę ciepła lecz nie gorącą. Wsypujemy do niej łyżeczkę soli i mieszamy. Tak przygotowaną substancją płukamy gardło. Nie jest to może najprzyjemniejsze ale możecie wierzyć że stosowane kilkukrotnie (4-6 razy) na dobę już po jednym dniu przynosi zauważalny efekt.
Na gorączkę:
Tu chyba najlepiej już udać się do lekarza ale spróbujmy zażyć wcześniej jakiś środek przeciwgorączkowy. Zalecałbym paracetamol bardziej niż ibuprofen.
Naturalnym antybiotykiem w leczenie przeziębienia będzie czosnek. Podczas przeziębienia powinniśmy go jadać więcej ale na tyle by brzuch nas nie bolał. Dobrą praktyką byłoby zrobienie słodkiego syropu na bazie miodu, cebuli i czosnku. W smaku nie jest idealny ale pomaga.
Można próbować pić dodatkowo rumianek i inne zioła wspomagające nasz organizm.

Inną metodą leczenia domowego jest stosowanie dużych dawek witaminy C. Istnieje wiele osób, które potwierdzają działanie tej formy leczenia. Mowa tutaj o megadawkach tej witaminy. Biorąc pod uwagę sam kwas ascorbinowy (witamina C) to jest chyba najbezpieczniejsza witamina jaką możemy stosować. Przedawkowanie zwykle kończy się biegunką. Oczywiście stosowanie witamin w innych dawkach niż zalecane nie jest wskazane. Jeśli już to robisz to na własną odpowiedzialność. Jeśli więc nie chcesz eksperymentować korzystaj z domowych i sprawdzonych sposobów natomiast jeżeli temat witamin cię interesuje - istnieje wiele książek i artykułów naukowych poświęconych tej tematyce.

Spadające temperatury to nie tylko kłopot naszego organizmu. Cierpią na tym samochody, urządzenia elektryczne, mechaniczne a także innego rodzaju układy instalacyjne.
W chłodne dni najważniejsze jest dla nas utrzymanie odpowiedniej temperatury. Co zatem robić gdy okazuje się że w naszym domu nie ma ogrzewania i nie byliśmy gotowi na jego brak? Na szczęście są firmy, które pomogą w takiej sytuacji wystarczy internet i trochę chęci a odpowiedni fachowiec się znajdzie i naprawi usterkę. No dobrze nie chcemy przecież czekać na ostatni "gwizdek". Szukamy odpowiedniej firmy, która sprawdzi nasz dom lub mieszkanie pod względem ogrzewania. Takie firmy znajdziemy między innymi w naszym dziale budowa i remont do której możesz dostać się przez ten link: budowa i remont natomiast jeśli nie tu to pewnie gdzieś także jakieś oferty się pojawią. Najważniejsze aby zdążyć na czas i zima nas nie zaskoczyła.

Zespół bryko.pl